Tulokset 2021

Jos koirasi on palkittu näyttelyssä tai KAER-kokeissa, laita tiedot kuvan kera osoitteeseen sannakok@gmail.com. Päivitämme näille sivuille palkitut kerhon koirat.

Tulokset 2015 | Tulokset 2016 | Tulokset 2017 | Tulokset 2018 | Tulokset 2019 | Tulokset 2020


kkssu Usvasuon Äffä
om. Markus Laine

28.8.2021 Pudasjärvi Kaer M AVO1 91p
30.10.2021 Tyrnävä Kaer F VOI2 76p


kkssn Piertanon Vitja
om. Unna ja Marko Korkala

4.9.2021 Savukoski Kaer M NUO2
25.9.2021 Lapua Kaer F NUO1
30.10.2021 Tyrnävä Kaer F AVO2
21.11.2021 Lumijoki Kaer F AVO1

31.7.2021 Siikajoki ryhmänäyttely ERI, SA, PN3
4.7.2021 Tuusniemi ryhmänäyttely ERI, VSP, SA, SERTI


kkssu Brunontytön Luutnantti
om. Ismo Immonen

3.10.2021 Muhos Kaer M VOI2
2.10.2021 Muhos Kaer M VOI1


kkssn Rantasaaren Al Halla
om. Jouni Honkonen

21.11. Kalajoki Kaer F NUO1
23.10. Kalajoki Kaer F NUO3


kkssn Vintiläntuuli Aq Hilla
om. Antti Cajan

27.11.2021 Muhos Kaer F AVO3
31.10.2021 Raahe Kaer F AVO2
24.10.2021 Kalajoki Kaer F AVO2


kkssu Usvasuon Ötzi
om. Carita Lönnqvist ja Jari Tirkkonen

13.2.2021 Seinäjoki KAER F AVO 1


kkssn Brunontytön Louhi
om. Samuli Kylmäoja

27.2.2021 Ylivieska AVO1


kkssn Susisuon Black Eyed Peas 
om. Riikka Rauma

29.8. Pudasjärvi Kaer M AVO2 72p
4.9. Savukoski Kaer M NUO1 92p  NIESTA 3. sija

10.7 Oulu KV, ERI SA SERT & ROP
11.7 Oulu Nord, ERI SA VARA-SERT
31.7 Siikajoki RN, ERI SA VARA-SERT


pkssn Izza Z Pudisovske Doliny
om. Olli Huttunen

4-11.2021 Tornio Kaer F AVO1 91p

11.7. Oulu näyttely ERI, SA, SERTI, ROP



breu Retkulan Etäohjattava
om. Mikko Sotaniemi

25.9.2021 Lapua Kaer F NUO2 62p
27.10.2021 Inari Kaer M NUO3 54p

11.7.2021 Oulu ERI, PU3, SA, VARA-SERTI


kkssn Susisuon Babizin Muska
om. Ari Sipilä

5.9.2021 Savukoski Kaer M NUO1 92p, NIESTA finaalin 2. sija
19.6.2021 Reisjärvi ryhmänäyttely ERI, SA, SERTI VSP


lkssn Aavakairan Siina
om. Outi Kokko

30.10.2021 Raahe Kaer F NUO1 81p


lkssu Könkäänvaaraan Piku
om. Jarmo Siltavirta

31.7.2021 Siikajoki ryhmänäyttely ERI, SA, VSP, SERTI


kkssn Brunontytön Lakka
om. Markku Männikkö

31.10.2021 Tyrnävä Kaer F VOI1 86p


pkssn Izza Z Budisovske Doliny
om. Olli Huttunen

28.11. Kaer F Muhos NUO1


kkssn Brunontytön Karolina
om. Mervi Kukkonen

27.2. Ylivieska Kaer F VOI1 FI KVA!


lkssu Suoherran Saajo
om. Juha Luokkanen

28.8.2021 Pudasjärvi Kaer M AVO2 65p
29.8.2021 Pudasjärvi Kaer M AVO3 58p

31.7.2021 Hämeenlinna ryhmänäyttely ERI, SA, VSP, SERTI


kkssn Kanervakaarron CE Oona
om. Pasi Karppinen

Siikajoki 31.7.2021 SA, ROP, SERT –> FI MVA!


kkssu Brunontytön Iisak
om. Pekka Mattila

31.10.2021 Raahe KAER F VOI1


kkssn Vintilätuuli KQ Käpy
om. Simo Kivelä

4.9.2021  Pudasjärvi Kaer M VOI3 61p
30.10.2021 Raahe Kaer F VOI2 72p
31.10.2021 Raahe Kaer F VOI2 73p
5.11.2021 Tornio kv Kaer F VOI1 89p + CACIT
21.11.2021 Lumijoki Kaer F VOI1 84p


lkssn Suoherran Shawnee
om. Sanna ja Antti Kokko

28.8.2021 Pudasjärvi Kaer M AVO1 87p